You are currently viewing Nowoczesne sposoby na kreatywną naukę słówek

Jesteście gotowi do wakacji i chcecie mówić po hiszpańsku na lotnisku, w hotelu, w restauracji, na zakupach, ale martwi Was bariera językowa?

Dobrze trafiliście! Zebrałam sprawdzone metody przez uczących się języków oraz wartościowe linki, które wykorzystuję na moich zajęciach, w formie prezentu do pobrania.

Wszyscy narzekamy na brak czasu dlatego też proponuję metodę małymi kroczkami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, z których korzystamy na co dzień. W mediach społecznościowych, gdzie spędzamy coraz więcej czasu, możemy znaleźć wiele wartościowych darmowych treści, jak i chętne osoby do wymiany językowej. Jest sporo narzędzi typu kahoot, Quizlet, Quizizz, wordwall z darmowymi ćwiczeniami online. Można samemu tworzyć ćwiczenia, jak i poćwiczyć wybrane zagadnienie językowe zupełnie darmowo. Podobnie jak znane aplikacje — samouczki językowe np. Duolingo, mają wersje darmowe do samodzielnej nauki.

Chcesz zacząć przełamywać barierę językową bez wychodzenia z domu czy biura w dowolnym czasie? Warto przełączyć oprogramowanie w telefonie, komputerze, na którego język się uczymy a w czasie wolnym oglądajmy filmy w oryginalnej wersji z napisami. Wartościowe i angażujące treści znajdziesz w podcastach czy rozmowach TED po hiszpańsku. Wolisz czytać? Na rynku wydawniczym można znaleźć lektury adaptowane (ze słowniczkiem, dodatkowymi ćwiczeniami) w języku hiszpańskim zainteresowanym osobom.

Na koniec przypomnę, że istotna jest w nauce języków: systematyczność, wytyczanie celów do osiągnięcia oraz motywacja do nauki.

Zacznijcie już teraz przełamywać barierę językową pobierając darmowy prezent w pdf do wydruku: „10 sposobów na kreatywną naukę słówek” gdzie znajdziecie pomysły na „otoczenie się językiem” na co dzień oraz linki do ciekawych materiałów do samodzielnej nauki.

Kliknij tutaj, aby odebrać prezent.

Kliknij tutaj- odbierz prezent.
Kliknij tutaj- odbierz prezent.