You are currently viewing Relaks z widokiem na Ocean Atlantycki — Teneryfa – co warto?

Z Krakowa na Teneryfę leci się aż 5,5 godziny, ale relaksujące widoki na Ocean Atlantycki rekompensują długą podróż samolotem.

Na wyspie znajdują się dwa lotniska Tenerife Sur i Tenerife Norte. Loty czarterowe odbywają się głównie na południe natomiast loty rejsowe krajowe na północne lotnisko.

Gdzie jest najwięcej dni słonecznych na Teneryfie?

Costa Adeje, Los Cristianos, Las Americas to turystyczne kurorty gdzie możemy liczyć na najlepsze warunki pogodowe przez cały rok  oraz liczne atrakcje przygotowane dla całych rodzin.

Wizyta w tej okolicy była dla mnie okazją do zakupów pereł w sklepie producenta marki „Tenerife Perla”.

Teneryfa oprócz słońca i plaż ma przede wszystkim niespotykaną roślinność i wyjątkowe krajobrazy 

Największa wyspa kanaryjska to również wyspa kwiatów i wielu endemicznych roślin, które zachowały się sprzed epoki zlodowacenia. 

Podczas naszego pobytu w lutym, kwitnęły i przepięknie pachniały migdałowce! Mieliśmy też okazję przejechać przez plantację bananowców i  zobaczyć jak rosną banany.

Wycieczka z południa na północ Teneryfy

W trakcie przejażdżki z południa wyspy na północ towarzyszyła nam zmienna pogoda. W Santiago de Teide zastaliśmy słońce.

W la Masca było już gorąco. Natomiast w Puerto de la Cruz spotkał nas lekki deszcz a w Garachico było pochmurnie.

Wąwóz La Masca to najdalej wysunięta na północny-zachód część Teneryfy. Jest to malownicza, dawna wioska piracka zaszyta w górach i niedostępna od strony morza.

Plaże Teneryfy

Kanaryjska wyspa Teneryfa to przede wszystkim plaże wulkaniczne z czarnym piaskiem. Godna polecenia  jest Plaża w Puerto de Santiago z robiącym wrażenie widokiem na klify z zastygłej lawy.  Los Gigantes  (Acantalilados de Los Gigantes), w zachodniej części masywu Teno, wnoszą się nad ocean aż do wysokości 600 m n.p.m.

W miejscowości EL Médano na południu wyspy  znajduje się plaża Playa de la Tejita, gdzie są ponoć najlepsze warunki  do uprawiania surfingu oraz kitesurfingu. Stąd można również odbyć spacer na niedużą Czerwoną Górę (Montaña Roja).

W kierunku północym za stolicą Teneryfy-Santa Cruz de Tenerife znajduje się plażą Playa de las Teresitas z piaskiem przywiezionym z Afryki.

Najwyższy szczyt Hiszpanii znajduje się Teneryfie

Moim zdaniem, obowiązkową atrakcją podczas wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich, jest wizyta w Parku Narodowym El Teide (Parque Nacional del Teide) wraz z kalderą.

Wulkan El Teide to najwyższy szczyt Hiszpanii (3718 m n.p.m).

Na sam szczyt można dostać się kolejką górską, pod warunkiem że są korzystne warunki pogodowe. My trafiliśmy na czas, kiedy szczyt był zaśnieżony i wiał wiatr, więc dotarliśmy pod sam szczyt.

Po drodze podziwialiśmy zmieniające się, niesamowite krajobrazy a przede wszystkim wulkaniczne formacje skalne Roques de García:  El Dedo (Palec)  i La Catedral (Katedra).

Wierzę, że to nasza pierwsza, ale zdecydowanie nie ostatnia wizyta na Wyspach Kanaryjskich. Nasz wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim był udany i zdecydowanie chcemy go powtórzyć!

Interesuje Cię kuchnia kanaryjska? Przeczytaj artykuł na blogu: https://hiszpanskipraktycznie.pl/wyspy-kanaryjskie-co-warto-zjesc-na-teneryfie/

Podczas podróży, przekonałam już się wielokrotnie, że znajomość języka hiszpańskiego jest niezbędna.

Dlatego też na co dzień dzielę się praktycznym hiszpańskim — przyjaźnie, przydatnie i z pasją!

  • Brak Ci motywacji i organizacji a podróżujesz do krajów hiszpańskojęzycznych?
  • Nie wiesz, od czego zacząć a podoba Ci się hiszpański?
  • Uczyłeś się kiedyś już hiszpańskiego i potrzebujesz odświeżyć, usystematyzować swoją znajomość podstaw języka hiszpańskiego?
  • Brak Ci czasu na drogi kurs z lektorem?

Szczegóły tutaj.

Oferta mini kurs online - hiszpański na wakacje w 3 dni - hiszpański praktycznie czyli: powitania i pożegnania, na lotnisku i w hotelu, w restauracji i liczebniki

Porozmawiajmy, jak uczę hiszpańskiego online!

Umów się na bezpłatną lekcję pokazową, by przekonać się, jak wyglądają moje zajęcia, z jakich materiałów korzystam. Ustalimy poziom językowy oraz co Cię motywuje do nauki języków obcych.

Wybierz dogodny termin tutaj.

Masz pytania? Napisz do mnie: https://hiszpanskipraktycznie.pl/kontakt/.

p.s. Jestem certyfikowaną lektorką j.hiszpańskiego z pasją. Nauczyłam się praktycznego języka hiszpańskiego jako dziecko, mieszkając w Meksyku. Poszerzam swoją wiedzę o języku i kulturze świata hiszpańskojęzycznego, podróżując. Prowadzę bloga o podróżach i języku hiszpańskim, w którym udostępniam swoje materiały dla zainteresowanych osób.

Dodaj komentarz