You are currently viewing Gdzie leży Costa Blanca w Hiszpanii?
Ranek w Punta Prima

Costa Blanca w Hiszpanii to w języku polskim Białe Wybrzeże

Costa Blanca w Hiszpanii, o długości około 200 km, znajduje się na południowym- wschodzie Półwyspu Iberyjskiego w regionie Walencja. Stolicą regionu jest Alicante. Jest to chętnie wybierany przez Polaków kierunek turystyczny. Na północy graniczy z Costa del Azahar (Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy) a na południu z Costa Cálida (Gorące Wybrzeże).

Z lotniska w Alicante ALC skorzystaliśmy z polskiego transferu znalezionego na jednej w wielu grup polskojęzycznych, podobnie jak nocleg w Torrevieja.

Bez wątpienia to były udane wakacje! Pełen relaks, wypoczynek w słońcu i chętnie tu kiedyś wrócę. W regionie Costa Blanca panują korzystne warunki do surfingu, kitesurfingu, windsurfingu i plażowania.

Poza odpoczynkiem na Costa Blanca i jedzeniem potraw hiszpańskich odwiedziliśmy ciekawe plaże na wybrzeżu, solne laguny z flamingami i miasto Elche.

Elche znane jest na świecie z posągu pewnej damy

Elche znajduje się 20 kilometrów na południowy zachód od Alicante.

Dla wyjaśnienia ja znalazłam jedynie taką jak na zdjęciu poniżej natomiast oryginał rzeźby można podziwiać w Muzeum Archeologicznym w Madrycie (które miałam okazję odwiedzić rok temu i bardzo polecam).

W tym mieście w regionie Costa Blanca w Hiszpanii znajduje się największy gaj palmowy w Europie Huerto del Cura, który wpisany jest na listę UNESCO. Rośnie tam około 200 tysięcy palm a najstarsza z nich Palma Imperial ma ponad 170 lat.

Niewątpliwie, miłośnicy botaniki powinni udać się na spacer do Parque Municipal (park miejski), ponieważ jest to skupisko egzotycznych roślin oraz palm.

Alicante — lotnisko i stolica regionu Costa Blanca

Czas spędzony w Hiszpanii, mimo towarzyszących nam upałów, staraliśmy wykorzystać się w pełni i pewnego wieczoru wybraliśmy się do Alicante. Jest to stolica regionu, słynie z deptaku „La Esplanada de España¨ przedstawionego na zdjęciu poniżej.

Niestety nie zdążyliśmy zwiedzić zamku Castillo de Santa Barbara skąd ponoć są piękne widoki.

la-esplanada-de-espana-alicante-costa-blanca
Deptak La Esplanada de España, Alicante

Torrevieja — popularna wśród Polaków miejscowość wypoczynkowa

Najbardziej znana turystyczna miejscowość z bogatym nocnym życiem to Benidorm natomiast ja z rodziną wybrałam Torrevieja, ponieważ na urlopie cenię sobie ciszę i spokój.

W okolicy tej miejscowości można odwiedzić Las Salinas de Torrevieja — słynne słone jezioro.

Na zakończenie, załączam prezentację video Torrevieja w języku hiszpańskim. To region turystyczny z drugimi domami, apartamentami przede wszystkim Brytyjczyków, Rosjan, Ukraińców oraz Polaków.

Bez wątpienia, jest to obecnie atrakcyjny cenowo region, jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości.

Kończąc mój wpis na blogu, interesuje Cię moja włoska inspiracja wakacyjna? Przeczytaj o wakacjach w Apulii tutaj.

Podczas podróży, przekonałam już się wielokrotnie, że znajomość języka hiszpańskiego jest niezbędna.

Dlatego też na co dzień dzielę się praktycznym hiszpańskim — przyjaźnie, przydatnie i z pasją!

  • Brak Ci motywacji i organizacji a podróżujesz do krajów hiszpańskojęzycznych?
  • Nie wiesz, od czego zacząć a podoba Ci się hiszpański?
  • Uczyłeś się kiedyś już hiszpańskiego i potrzebujesz odświeżyć, usystematyzować swoją znajomość podstaw języka hiszpańskiego?
  • Brak Ci czasu na drogi kurs z lektorem?

Szczegóły tutaj.

kurs-online - hiszpanski-praktycznie-od-podstaw-do-samodzielnej-nauki-a-1

Porozmawiajmy, jak uczę hiszpańskiego online!

Umów się na bezpłatną lekcję pokazową, by przekonać się, jak wyglądają moje zajęcia, z jakich materiałów korzystam. Ustalimy poziom językowy oraz co Cię motywuje do nauki języków obcych.

Wybierz dogodny termin tutaj.

Masz pytania? Napisz do mnie: https://hiszpanskipraktycznie.pl/kontakt/.

Dodaj komentarz